פלטון: ההליכון שקרס והמניה שהפכה (אולי) להזדמנות?

פלטון: ההליכון שקרס והמניה שהפכה (אולי) להזדמנות?

“פלטון” (NASDAQ:PTON) היא חברה ייחודית בעולם הכושר – שמציעה גם מכשירי כושר לשימוש ביתי וגם תוכן מצולם ואיכותי למתאמנים. החברה נוסדה ב-2012 והושקה בעזרת קמפיין “קיקסטארטר” שבאמצעותו גייסה 300 אלף דולר מ-300 משקיעים שונים. החברה גייסה עוד 30 מיליון דולר לפני שהוציאה את המוצר הראשון שלה.


כיום, החברה מוכרת מכשירי כושר כגון אופניים והליכונים, אשר כוללים מסך מגע שבאמצעותו המשתמש יכול להשתתף בשיעורים שהוקלטו באופן מקצועי על ידי מאמן. האופניים וההליכונים תוכננו במיוחד כדי להתאים את עצמם לשיעורים: לדוגמה, האופניים יכולים להגביר או להפחית את רמת הקושי, בהתאם להוראות המאמן, בזמן אמת, בלי שהמשתמש יצטרך לעשות דבר.
בשנת 2020 החברה גדלה ב-350%, והגיעה להכנסות של 3.5 מיליארד דולר. הגידול העצום במכירות נבע ממגפת הקורונה. חדרי הכושר היו סגורים ונעולים, אנשים רבים חיפשו פתרון לאימונים ביתיים, ופלטון נתנה להם פתרון מצוין.
בחודשים האחרונים, החלו לצוץ בעיות בטיחות. החברה יצאה ב-RECALL (קריאה להחזיר את המוצר בשל סכנה בטיחותית) לחלק גדול מההליכונים שלה. על פי הדיווחים, מסכי המגע שעל ההליכונים מתרופפים ולעיתים מתנתקים מהמכשירים, מה שגרם לפציעות ולמקרה מוות אחד. הרשות לענייני בטיחות מוצרים בארצות הברית (US CSC) התערבה באפריל, והפיצה אזהרה שקראה לכל בעלי המוצרים להפסיק להשתמש בהם באופן מיידי. מנכ”ל פלטון תקף תחילה את הרשות. אבל חודש אחרי האירוע, במאי 2021, החליטה החברה לעשות ריקול, להתנצל ולהציע החזר כספי מלא. המניה של החברה הגיבה בהתאם וצנחה ב-15%, למחיר הנמוך ביותר מאז ספטמבר אשתקד.
מניית פלטון נכון ל26/05/2021 (YTD)


האם יש כאן הזדמנות לקנייה?
ההליכונים המתפרקים של פלטון כבשו את הכותרות ופגעו במוניטין של החברה, אך הם מהווים נתח מזערי ממכירותיה (1%), שכן רוב המכירות הן של האופניים החכמים. כמו כן, החברה מציעה שירות מנוי לתוכן שהושק ב-2018, ותוך שנתיים בלבד צמח לכמעט 20% מהמכירות הכלליות של החברה. המחיר שלו הוא בסך הכל 20 דולר לחודש, מה שהביא לחברה קהל חדש לגמרי, שלא בהכרח יכול להרשות לעצמו להוציא סכום של 2,000 דולר ומעלה למכשיר אימונים.
לסיכום, הריקול גרם לבהלה, אבל לחברה יש עוד הרבה מה להציע. האופניים שלה ממשיכים להימכר באופן יציב ורווחי, וכמות המנויים ללא מכשיר שלה ממשיכה לצמוח. להערכת אנליסטים, החברה צפויה ליהנות מצמיחה משמעותית וייתכן שהמכירות שלה יגדלו ביותר מ-100% בשנה הנוכחית, כך שבהחלט ייתכן שדווקא הירידה הנוכחית במניה תתברר כהזדמנות קנייה טובה.

נתונים פיננסים נכון ל26/05/2021 

נתונים 26/05/2021
מחיר מניה בדולר 99.44
שווי שוק במיליוני דולר 29,662
P/E מכפיל רווח 135
FP/E מכפיל רווח עתידי (12 חודשים) 178
P/S מכפיל מכירות 6
EV/S מכפיל שווי פעילות למכירות 7.7
סה”כ מכירות 12 חודשים (TTM) במיליון דולר 3,692
צמיחת מכירות (3 שנים) 102.96%
צמיחת מכירות 12 חודשים  156.02%
חוב פיננסי במיליון דולר 545
מחיר יעד ממוצע 130
המלצות קניה 23
המלצות החזק 4
המלצות מכירה 2

 

אין באמור כדי להוות תחליף לייעוץ השקעות בידי יועץ השקעות בעל רישיון עפ”י דין המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. החברה מחזיקה ו/או עשויה להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותה השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת, והיא עשויה לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים, הכל כמפורט לעיל ובין היתר משום כך ולאור האמור לעיל עשוי להיות לחברה ו/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה ו/או מי מטעמה עניין אישי בנכסים ו/או בחברות ו/או בניירות הערך המוזכרים בכתבה. אין בתשואות העבר כדי להבטיח תשואות דומות בעתיד.

כתיבת תגובה