Affirm Holdings – חברת פינטק ששווה להכיר

Affirm Holdings – חברת פינטק ששווה להכיר

מגפת הקורונה זירזה את המהפכה הדיגיטלית שתפסה תאוצה אדירה בכל העולם. אחד מהאספקטים שנותרו מעט בצל, הוא שינוי רדיקלי באחד התחומים החשובים ביותר בחיי היום יום שלנו – האופן בו אנחנו משלמים. תשלומים ברשת הם כבר עניין ותיק, והאפליקציות הסלולריות זוכות גם הן לאחוזי חדירה הולכים וגדלים. לצד שיטת התשלום, הדיגיטציה יצרה גם אפשרויות פיננסיות חדשות למימון שלו – ואחת מהן הולכת ומתבררת כפופולארית במיוחד. שמה הוא BNPL) Buy now pay later) – כלומר “קנה עכשיו, שלם אחר כך”.
BNPL היא באזוורד שמתאר למעשה צורת תשלום מוכרת (בישראל היא נפוצה זה שנים רבות, אבל במדינות אחרות בעולם ובדיגיטל היא נפוצה פחות) – ומתבססת על “תשלומים”. כלומר, פריסת התשלום בקופה (הפיזית או הדיגיטלית) על פני תקופה ארוכה, בד”כ תמורת תשלום ריבית (כלומר בעלות נוספת ללקוח). אז היכן החידוש? העיקרון של BNPL מבוסס על חברות פיננסיות חדשות, שמאפשרות לבצע את התשלום בלי חברות אשראי מאחוריהן. זה פשוט, מהיר ובעיקר – שקוף: בלי עמלות נסתרות, הריביות ידועות מראש, המחיר לא מוסתר בתוך עלות המוצר והלקוח יודע כמה המימון עולה לו.
אחת מהחברות המובילות בתחום נקראת Affirm Holdings – NASDAQ:AFRM. הטכנולוגיה שפיתחה החברה מאפשרת למוכרים להציע שירות נוח וברור, משפרת את שביעות הרצון של הלקוחות ומעלה את שיעור סגירת העסקאות. קמעונאים רבים מאמצים את השירות של החברה, שמציעה פתרון בעיקר למקרים שבהם התזרים הנוכחי של הקונה אינו מספיק (בישראל למשל, יש מגבלות על מסגרת האשראי שהוחמרו באחרונה, מה שמונע לעתים השלמת עסקאות תשלומים בסכומים גדולים).

הנהלה מרשימה
מייסד החברה, מקס לבקין, הוא שם מוכר בעולמות הפינטק והיה אחד ממייסדיהן של חברת PAYPAL וכמה חברות נוספות. גם שאר מנהליה הבכירים של החברה הם בעלי ניסיון רב והיסטוריה מרשימה.
החברה החלה להיסחר בבורסת NASDAQ בינואר 2021 במחיר של כ-117 דולר למניה שהגיע למחיר שיא של כ-125 דולר באמצע פברואר. נכון להיום, מחיר המניה הוא כ-68.8 דולר, שמשקף ירידה של כ-45% ממחיר השיא.
לחברה מספר שיתופי פעולה מרשימים ובהם הסכם שיתוף פעולה עם חברת PELETON המוכרת מכשירי כושר דיגיטליים, עלייה כתבנו בעבר, ועם ענקית הקמעונאיות SHOPIFY שלה יותר מ-10,000 חנויות אונליין.
הכנסות החברה, שלה מידע דיגיטלי רב שמסייע לה לטייב את ההצעות, נוצרות כאמור מגביית ריבית. ככל שמספר התשלומים גדל, כך גם שיעור הריבית. נכון, תמיד יש סיכון שהלקוחות לא ישלמו, אבל החברה מצליחה להקטין את הסיכון העצמי על ידי מכירת התזרים העתידי של הלקוחות לגופים פיננסים אחרים.
דוחותייה האחרונים של החברה שפורסמו בחודש מאי הציגו צמיחה מדהימה:

  • הקמעונאיים שמשתמשים בפתרונות החברה הגדילו את מכירותיהם בכ-83% מ-1.23 מיליארד דולר ל-2.25 מיליארד דולר בהשוואה לאותו הרבעון בשנה שעברה.
  • צמיחה של כ-60% בכמות לקוחות החברה, מ-3.3 מיליון ל-5.4 מיליון לקוחות.
  • המכירות הרבעוניות של החברה צמחו ב-67% מסכום של 138 מיליון דולר ל-231 מיליון דולר.

נתונים פיננסיים

נתונים

06/07/2021
מחיר מניה בדולר 68.88
שווי שוק במיליוני דולר 18,242
P/E מכפיל רווח אין
FP/E מכפיל רווח עתידי (12 חודשים) אין
P/S מכפיל מכירות 17
EV/S מכפיל שווי פעילות למכירות 22.8
סה”כ מכירות 12 חודשים (TTM) במיליון דולר 762
צמיחת מכירות (3 שנים) אין
צמיחת מכירות 12 חודשים 78.96%
חוב פיננסי במיליון דולר 892
מחיר יעד ממוצע 79
המלצות קניה 8
המלצות החזק 4
המלצות מכירה

1

גרף המניה:

אין באמור כדי להוות תחליף לייעוץ השקעות בידי יועץ השקעות בעל רישיון עפ”י דין המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. החברה מחזיקה ו/או עשויה להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותה השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת, והיא עשויה לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים, הכל כמפורט לעיל ובין היתר משום כך ולאור האמור לעיל עשוי להיות לחברה ו/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה ו/או מי מטעמה עניין אישי בנכסים ו/או בחברות ו/או בניירות הערך המוזכרים בכתבה. אין בתשואות העבר כדי להבטיח תשואות דומות בעתיד.

כתיבת תגובה