העולם צועד על שבביו – אבל באיזו חברה כדאי להשקיע?

העולם צועד על שבביו – אבל באיזו חברה כדאי להשקיע?

AMD היא חברת שבבים אמריקאית שנוסדה ב-1969. החברה מתמחה בתכנון ועיצוב שבבים לתעשיית הגיימינג, למחשוב אישי (PC) ולחוות שרתים (DATA CENTERS). שנת 2021 הייתה שנה חזקה במיוחד בענף השבבים. SOXX, קרן הסל שעוקבת אחר הסקטור, עלתה בה ב-44%. AMD הצליחה להתעלות מעל הסקטור, עם עלייה של 56%.

אז מה הוביל את סקטור השבבים לשנה של ביצועי יתר והאם זה הולך להמשיך?

מגפת הקורונה הביאה בתחילתה לדחייה בייצור שבבים. הנהלות של חברות רבות חששו מירידה בביקושים – ועקב כך מירידה במחירים. זו היתה טעות ענקית. העולם נכנס לסגר, שהגביר את המודעות לצורך בדיגיטציה בכל תחומי הכלכלה וגרם לעלייה בביקושים למוצרי אלקטרוניקה, מחשוב ושירותי ענן. כל אלו, בתוספת בעיות בשרשראות האספקה, גרמו למחסור בהיצע, שהוביל לעלייה במחירים. אחד הגורמים המשמעותיים לפערים בהיצע היה מדיניות ה-ZERO COVID של סין, שגרמה להשבתה של מספר רב של מפעלים , דבר שגרם למחסור ברכיבים רבים לכל אורך שרשרת הייצור.

ע”פ ההערכות – ב-2022 סקטור השבבים צפוי לביקושים חזקים, בעיקר מסקטורי הגיימינג, כלי הרכב החשמליים, חוות השרתים והטרנד החדש ה”מטאברס”. AMD ממוצבת גבוה בתחומים אלו, בתור ספקית שבבים לקונסולות המשחקים של מייקרוסופט (XBOX) וסוני (PLAYSTATION) כמו גם לעולמות ה”מטאברס” של פייסבוק וטסלה מודל Y. בשונה מאינטל, אשר מייצרת את השבבים שלה לעצמה, AMD בחרה בשיתוף פעולה עם חברת ייצור השבבים הטיוואנית המובילה בעולם TSMC, דבר שמקנה לה יתרון משמעותי, בזכות המובילות הטכנולוגית וכושר הייצור של TSMC . הפרדת הייצור מהפיתוח מאפשרת לחברה להתמקד בתחום העיסוק המרכזי שלה – תכנון ועיצוב.

בתחילת פברואר AMD פרסמה דוחות כספיים לשנת 2021. כפי שניתן לראות בתרשים הרווח הרבעוני למניה מאז 2021, הביצועים של החברה היו תמיד מעל צפי השוק, נתון המהווה אינדיקציה למסורת של ניהול מעולה בחברה. הגרף הכחול מסמן את ציפיות השוק וגרף התכלת מייצג את התוצאות בפועל.

גרף 1

ההכנסות הרבעוניות עמדו על 4.8 מיליארד דולר, צמיחה מרשימה של 49% בהשוואה לאותו רבעון בשנה שעברה. ב-2021 כולה ההכנסות צמחו ב-68%. התוצאות החזקות נבעו משילוב של עליה במספר היחידות שנמכרו לצד עליה במחיר היחידה הממוצעת. החברה הציגה רווח גולמי גבוה במיוחד של כ-50% ורווחיות תפעולית מרשימה גם כן, של כ-25%.

אז מה טומן בחובו העתיד לחברה?

AMD צופה הכנסות של 21.5 מיליארד דולר ב-2022, צמיחה של 31% לעומת 2021 – זאת לעומת צפי לצמיחה אפסית אצל המתחרה אינטל. החברה צפויה להמשיך ולהגדיל את נתח השוק שלה באופן משמעותי על חשבון אינטל, וגם לגזול עסקים מהמתחרה האחרת אנבידיה. את המגמה אפשר לראות בהתנהגות מחירי המניות של החברות, כשהגרף הלבן מייצג את מחיר המניה של AMD והגרף האדום התחתון מייצג את מחיר המניה של אינטל. בחמשת השנים האחרונות מניית אינטל עלתה ב-50%, לעומת מניית AMD שעלתה ב-1000%.

גרף 2

לסיכום – החברה צומחת מעבר למתחרות ובמכפיל חזוי שנה קדימה של 28.4, היא נראית עדיין אטרקטיבית להשקעה ארוכת טווח. לפי ממוצע האנליסטים בבלומברג, מחיר היעד הינו 150 דולר, המשקף אפסייד של 17% ביחס למחיר המניה הנוכחי.

מחיר מניה בדולר 132.85
שווי שוק במיליוני דולר 159,327.46
P/E מכפיל רווח 50.27
FP/E  מכפיל רווח עתידי (12 חודשים) 28.40
P/S מכפיל מכירות 7.54
EV/S מכפיל שווי פעילות למכירות 9.52
סה”כ מכירות 12 חודשים (TTM) במיליון דולר 16,434.00
צמיחת מכירות (3 שנים) 39.11
צמיחת מכירות 12 חודשים 68.33
חוב פיננסי במיליון דולר 732.00
מחיר יעד ממוצע 150.00
המלצות קניה 27.00
המלצות החזק 17.00
המלצות מכירה 2.00

 

אין באמור כדי להוות תחליף לייעוץ השקעות בידי יועץ השקעות בעל רישיון עפ”י דין המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. החברה מחזיקה ו/או עשויה להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותה השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת, והיא עשויה לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים, הכל כמפורט לעיל ובין היתר משום כך ולאור האמור לעיל עשוי להיות לחברה ו/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה ו/או מי מטעמה עניין אישי בנכסים ו/או בחברות ו/או בניירות הערך המוזכרים בכתבה. אין בתשואות העבר כדי להבטיח תשואות דומות בעתיד.

 

כתיבת תגובה