אז מה חדש בבורסה המקומית?

אז מה חדש בבורסה המקומית?

הבורסה הישראלית כמעט נטולת חברות טכנולוגיה. ריבוי בנקים וחברות נדל”ן במדדים המובילים מקשה על ביצועי הבורסה, זאת בזמן שישראל משווקת בגאוות יחידה כ-“סטאראפ ניישן”.

הדיגיטל, המידע והחדשנות הינם כלים הכרחיים כמעט עבור כל ארגון, פרטי או ציבורי, אשר פועל ב-מאה ה-21 ושואף להיות אפקטיבי ותחרותי. השיטות והכלים הדיגיטליים מייצרים הזדמנות עצומה עבור החברות הרותמות אותם ליצירת מודלים חדשים למתן שירותים שונים.

בארה”ב המדדים המובילים בבורסה נהנים מחדשנות זו. החברות הגדולות ביותר במדדים בארה”ב היום הן ענקיות הטכנולוגיה כדוגמת אפל, מייקרוסופט, אמזון וגוגל, אשר ממשיכות להגדיל את הכנסותיהן גם בימי הקורונה.. וכך גם את שוווין.

אז הנה לכם 2 חברות, בבורסה המקומית שאכן מיישמות את העידן הדיגיטלי ושיכול להיות שחמקו מתחת לראדר שלכם…

איתמר מדיקל:

שווי שוק: 1.01 מילארד ₪

החברה עוסקת במחקר ופיתוח של מכשור רפואי לא חודרני עבור דיאגנוסטיקה של מספר מצבים בריאותיים, כולל מחלות לב ומחלות נשימתיות. המוצר המרכזי של איתמר מדיקל הוא מכשיר לבדיקה ביתית של דום נשימה בשינה ובנוסף את כלי הניהול הדיגיטלי, המלווה את הטיפול הרפואי. מכשיר החברה נותן מענה לתחום בדיקות השינה ע”י התאמתו לשימוש ביתי, יתרון משמעותי בעת בדיקת שינה. בנוסף החברה נהנית מרוח גבית מהמשקיעים אשר נהנים מהשקעה מאחד הסקטורים החמים ביותר, תחום הרפואה מרחוק אשר צובר תאוצה, בייחוד הימים אילו.

ההכנסות ברבעון הראשון של 2020 הסתכמו ב-8.4 מיליון דולר, גידול של 38% ביחס לרבעון המקבילההפסד הנקי הסתכם ב-2 מיליון דולר, בהשוואה ל-1.2 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקדהגידול בהפסד נובע בעיקר מגידול של 1.5 מיליון דולר בהוצאות מכירה ושיווק, הקשורות להרחבת צוות המכירות האמריקאי לטריטוריות גיאוגרפיות חדשות.

לפי הערכות, הטכנולוגיה של איתמר מדיקל מציגה שוק הניתן להתייחסות של 8.6 מיליארד דולר בשוק דום נשימה בשינה בארה”ב. פיננסית, לחברה מספיק הון כדי לתמוך בתוכניותיה עד לשנת 2021, זאת לאחר הנפקה הציבורית בארה”ב שהושלמה בחודש פברואר 2020 של 37.1 מיליון דולר.

 

רובו גרופ:

שווי שוק: 460 מיליון ₪

החברה עוסקת בתחום החינוך ומתמקדת בעיקרה בפיתוח טכנולוגיות מתקדמות המנגישות ומפשטות נושאים מורכבים מתחום התכנות, ההנדסה, המדעים והטכנולוגיה, זאת ע”י פלטפורמות דיגיטליות חווייתיות. בפלטפורמה ניתן ללמוד רובוטיקה, פיזיקה ותכנות, באמצעות לימוד מרחוק בעזרת רובוטים ווירטואליים ע”ג פלטפורמת ה-CoderZ . שימוש בטכנולוגיות בתחום החינוך מעצים את חווית הלמידה של התלמידים והופך אותה למשמעותית יותר.

החברה הודיעה לאחרונה כי התקשרה בהסכם עם “Engineers Future Amazon” לפיו אמזון תציע ותממן לתלמידים ומורים בבתי ספר יסודיים, חטיבות ביניים ובתי ספר תיכוניים בארה”ב לימוד מהבית של קורסים בתחום ה– STEM והרובוטיקה הווירטואלית בסביבה ייעודית כאשר התשלום עבור השימוש במערכת יבוצע על ידי אמזון כנגזרת מהיקף המשתמשים. בנוסף, לדיווח על זכיה במכרז בברזיל בהיקף של 2.5 מיליון דולר.

ההכנסות של רובוגרופ במחצית השנייה של 2019 צמחו ב-12% לכ-7.5 מיליון דולר, לעומת הכנסות של כ-6.7 מיליון דולר במחצית השנייה של 2018. הרווח הנקי במחצית השנייה של 2019 הסתכם ב-0.2 מיליון דולר לעומת הפסד נקי של 0.4 מיליון דולר בתקופה המקבילה.

צבר ההזמנות של החברה הסתכם לשיא של כ-32.9 מיליון דולר, לעומת צבר הזמנות של 17.2 מיליון דולר נכון לסוף 2018. כאשר כמעט כולו צפויים להיות מוכרים כהכנסות בשנתיים הקרובות.

 

כתיבת תגובה