האח הגדול תוצרת כחול לבן

האח הגדול תוצרת כחול לבן

מדינת ישראל, כפי שכולנו יודעים, היא מדינה בעלת תעשיית הייטק חזקה וגדולה מאוד, המוחות הישראלים מוכיחים בעשורים האחרונים את היכולת שלנו לייצר חברות טכנולוגיה שמצליחות בקנה מידה בינלאומי.

מעבר ליכולות ההייטק והטכנולוגיה המרשימות, גם בנושאי ביטחון אנחנו לא רעים בכלל. לאחרונה עלתה לכותרות חברה צעירה יחסית בשם נקסט ויז’ן המייצרת באמצעות טכנולוגיה חדשנית מצלמות המשמשות בעיקר לכלי טייס אוויריים כגון מזל”טים ורחפנים.

תחום הכלים הצבאיים והאזרחיים האוויריים הינו תחום שהולך ומתפתח בשנים האחרונות, הצורך בכלים אוויריים קטנים וללא טייסים למטרות אזרחיות וצבאיות הולך וגדל. ע”פ השקופית המצורפת ממצגת החברה, ניתן לראות כי שוק הרחפנים העולמי עמד ב-2021 על 5.43 מיליארד דולר וצפוי להגיע עד שנת 2028 ל-27.48 מיליארד דולר בקצב צמיחה שנתי ממוצע של מעל ל-20%.

נקסט ויז’ן הוקמה בשנת 2009 ובין מייסדיה העיקריים ובעלי המניות ניתן למצוא את יוסף סנדלר, חן גולן, בוריס קיפניס, מיכאל גרוסמן (המשמש כמנכ”ל החברה משנת 2009 ועד היום) וגם את עמירם לוין, לשעבר מפקד פיקוד צפון וסגן ראש המוסד.

מיום שנוסדה, החברה הינה חברה טכנולוגית המפתחת, מייצרת ומשווקת מצלמות יום ולילה מיוצבות לכלים קרקעיים ואוויריים כדוגמת מיקרו ומיני מזל”טים ורחפנים. השימוש הסופי העיקרי של מצלמות החברה הוא איסוף מידע ומודיעין ע”י גורמים צבאיים, ובשנים האחרונות מתפתח גם השימוש ברחפנים למטרות אזרחיות. החברה מוכרת את מוצריה ללקוחות שהם ספקי כלים  (systems providers) שמוכרים את מוצריהם ללקוחות הסופיים. לחברה מגוון רחב של לקוחות, דוגמאות לחברות ספציפיות ניתן לראות בשקופית המצורפת מטה:

החברה פיתחה “מנוע ייצוב תמונה” ייחודי, מבוסס פטנט רשום, המאפשר לה לייצר מצלמות מיוצבות בעלות יחס משקל/גודל וביצועים מהטובים בעולם. המצלמות המיוצבות מאפשרות בפועל לכלי טייס הנעים במזגי אוויר שונים, בגבהים שונים ובמהירויות שונות לצלם את הסביבה/המטרה בצורה איכותית ויעילה. הטכנולוגיה אותה מפתחת החברה כוללת פיתוח של מצלמות יום, מצלמות לילה, תקשורת, יכולת הצבעה גאוגרפית, עוקבים ויכולות נוספות.

מצורף קישור לסרטון המציג את היכולות של אחת ממצלמות החברה ביום ובלילה.

מה מייחד את נקסט ויז’ן ומה היתרונות שלה על התחרות בתחום?

החברה טוענת כי יש לה יתרונות רבים על מתחרותיה. בין היתר, מצלמות החברה מאפשרות ללקוח הקצה לצלם ביום ובלילה, באופן אשר מאפשר צילום מסביב לשעון. המצלמות של החברה הינן בעלות יחס ביצועים למשקל מיטבי, באופן שהרכבת המצלמה על גבי הכלי הנע אינו פוגע בביצועי הכלי. בשקף המצורף ממצגת החברה ניתן לראות השוואה בין מצלמות החברה למתחרות הגדולות בשוק. מוצרי החברה הינם בגדר  One Shop Stop  היות והם מאפשרים ללקוחות אינטגרציה פשוטה עם הכלי עליו מורכבת המצלמה, יכולת הטמעה מהירה וחיסכון בזמן וכח אדם – יתרונות אלו עשויים לאפשר לחברה להמשיך ולהתפתח בקצה מהיר יותר מהמתחרות שלה. בשבוע שעבר פרסמה החברה את תוצאותיה הכספיות לכל שנת 2022 ולרבעון הרביעי של השנה. התוצאות העסקיות והכלכליות של החברה היו חיוביות מאוד, הכנסות החברה צמחו ב-73% משנה לשנה ועמדו בסוף 2022 על 26 מיליון ₪, הרווח הנקי צמח ב-95% ועמד על מעל ל-11 מיליון ₪. מעבר לכך, אחד היתרונות המשמעותיים של החברה הוא הפריסה הגיאוגרפית הרחבה של לקוחותיה, כפי שניתן לראות בגרף המצורף ממצגת החברה. פריסה גיאוגרפית רחבה שכזו עשויה לעזור לחברה לייצר יציבות וצמיחה עקבית בעתיד.

מהו המשך התוכנית העסקית של החברה?

מטרת העל של החברה היא כמובן להמשיך לייצר צמיחה ולהגדיל את הפעילות. הדרך העיקרית שמציגה החברה על מנת לעשות זאת הינה התמקדות בשוק האמריקאי בו יש מקום משמעותי לצמיחה. על מנת לעשות זאת החברה שוקלת גם לרכוש חברת בת שתעזור לה להגדיל את הפעילות בארה”ב, הנהלת החברה מחפשת את החברה שתהיה הכי נכונה ומתאימה לפעילות החברה.

החברה פרסמה תחזיות ויעדים ספציפיים ל-2023 והלאה. יעד החברה ל-2023 לצמוח בשיעור של 70% בהכנסות, כלומר הכנסות של 44 מיליון ₪, זאת תוך כדי שמירה על יעד של 50% רווח גולמי.עמידה ביעדים אלו תהווה סימן חיובי מאוד עבור החברה ועבור משקיעיה.

נתונים עיקריים:

נקסט ויז’ין מערכות מיוצבות 27/03/2023
מחיר מניה(אגורות ₪) 1,150
סה”כ הכנסות 2022(אלפי ₪) 91,666
מכפיל מכירות 10.24
מכפיל רווח 23.92
סה”כ התחייבויות(רבעון אחרון) 25,657
רווח למניה 0.5
אין באמור כדי להוות תחליף לייעוץ השקעות בידי יועץ השקעות בעל רישיון עפ”י דין המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. החברה מחזיקה ו/או עשויה להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותה השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת, והיא עשויה לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים, הכל כמפורט לעיל ובין היתר משום כך ולאור האמור לעיל עשוי להיות לחברה ו/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה ו/או מי מטעמה עניין אישי בנכסים ו/או בחברות ו/או בניירות הערך המוזכרים בכתבה. אין בתשואות העבר כדי להבטיח תשואות דומות בעתיד.

כתיבת תגובה