פינטק – תעשייה של 5 טריליון דולר

פינטק – תעשייה של 5 טריליון דולר

בשנת 2020 התחוללה מהפכה שקטה בתעשיית הפינטק. צרכני העולם החלו לשנות באופן משמעותי את ההתקשרות שלהם עם מוסדות פיננסיים ולהעדיף ערוצים דיגיטליים ותשלומים ללא מגע. בשנת 2021, שינוי זה, להערכתנו, צפוי להפוך לקבוע.

תעשיית הפינטק עומדת לעבור מהפך עצום וקבוע – מאוסף מקוטע של חברות שאינן קשורות אחת לשנייה לאקו-סיסטם שלם של רעיונות חדשים, והכל במטרה לעצב מחדש את חוויית הלקוח. המגפה האיצה מגמה זו והפכה את המגזר לענף של 5T$ עם יותר מ-800 חברות ציבוריות.

מה מרכיב את תעשיית הפינטק?

בנקים דיגיטליים מקומיים – כשמם, אלה בנקים שמתקיימים אך ורק באינטרנט, ללא כל סניפים פיזיים. חברות אלה לוקחות נתח מהבנקים המסורתיים ומוסיפות בהדרגה עוד ועוד תכונות חדשות. (Revolut, Chime, Current)

מאפשרים דיגיטליים (Digital Enablers) – חברות אלו מספקות למוסדות פיננסיים את התוכנות הנדרשות כדי להתחדש ולהצטרף למהפכה הדיגיטלית. התוכנות החדשניות משלימות את התוכנות הנוכחיות בהן משתמשים המוסדות הפיננסיים, במקום להחליף אותן. (NYSE:QTWO NASDAQ:AKAM)

Disruptors Fintech – חברות מהסוג הזה פועלות קודם כל בדיגיטל, הן אוטומטיות לחלוטין, ובעלות השפעה עצומה בשוק. הן בנויות על ארגז כלים טכנולוגי מודרני (Tech Stack) ומציעות חווית לקוח חלקה. הן יכולות להשתנות ולהתפתח במהירות – דבר שמאפשר להן לתפוס נתח שוק משמעותי. (NYSE:LMND, Robinhood, Coinbase)

מגמות חדשות חשובות בתעשייה

Insuretech – מגזר שעושה יותר ויותר שימוש בכלי AI עם מתן חוויה ישירה לצרכן

Source: Gartner, Appfigures, Company filings & websites, Piper Sandler

 

(Digital Native Banking) בנקים דיגיטליים מקומיים – לבנקים אלה עלויות רכישת לקוחות נמוכות יותר ושותפויות, שמאפשרות תוכניות מונטיזציה חדשות וחדשניות, בנוסף לחוויית לקוח חלקה.

אימוץ רחב יותר של קריפטו ובלוקצ’יין – שקיפות ופרטיות נתונים הן שתי מגמות צרכניות שתופסות חשיבות גדולה בעבור כמות הולכת וגדלה של צרכנים, וקריפטו ובלוקצ’יין מצטיירים כפתרון. הם מציעים שקיפות נתונים טובה יותר, פחות הזדמנויות להונאה וצורת עסקאות מבוזרת יותר.

Blockchain.com, Appfigures, Company filings & websites, Piper Sandler

התכנסות של תשלומים ומסחר דיגיטלי – תשלומים ללא מגע הופכים במהרה לשיטת התשלום הפופולרית ביותר עבור עסקאות, ואפילו מחליפים מזומנים. פלטפורמות תשלומים חדשות ותוכנות אינטגרציה יביאו סוף סוף להתכנסות של תשלומים דיגיטליים ומסחר כללי.

האוטומציה מניעה יעילות ומשפרת את זרימת עבודה – תוצאה בלתי נמנעת של העולם הדיגיטלי היא המספר ההולך וגדל של חברות המיישמות טכנולוגיות אוטומציה. תעשיית האוטומציה לבדה שווה כ-130 מיליארד דולר, ו-50% מחברות הפינטק יישמו את הטכנולוגיה הזו בטווח הקרוב.

רווחה פיננסית – מגזר זה מתמקד במיוחד בחוויית הלקוח ובהתאמה אישית להיבטים כגון: השקעות, ניטור אשראי, נדל”ן, ניהול עושר והלוואות.

החברות עם ההשקעות הכי גדולות בתחום

CB Insights, Appfigures, Company filings & websites, Piper Sandler

חברות נסחרות מעניינות בתחום

Intuit (NASDAQ:INTU) היא אחת מפלטפורמות הכספים, החשבונאות והכנת המס המובילה עבור צרכנים ועסקים קטנים, ונמצאת בשימוש על ידי יותר מ-58 מיליון משתמשים. הרכישה האחרונה שביצעה של חברת Credit Karma תשמש אותה להרחבת שוק הצרכנים הכולל שלה משווי 29 מיליארד דולר לשווי של-57 מיליארד דולר.

 

שווי שוק $102.7B
מחזור מסחר יומי ממוצע (נכון ל-3 החודשים האחרונים) 275.02M$
מכירות (נכון ל-12 החודשים האחרונים) $7.83B
מחיר יעד ממוצע (לשנה קדימה) Low: $310

High: $475

מחיר נוכחי $374.85
צמיחת מכירות (Q4 2019 – Q1 2020) 113%
חיזוי PE לשנתיים קדימה 38.56
ממוצע המלצות מבתי השקעות Buy
מכפיל מכירות (רבעון הנוכחי) 53.54

*כל נתון נלקח מyahoo finance

(NYSE:QTWO) Q2 Holdings היא חברה שמספקת תוכנות לשירותי בנקאות בענן. היא מאפשרת למוסדות פיננסיים לפעול על פלטפורמה אחת שנותנת שירות מקיף לבנקאות אונליין, טלפונית וקולית. יכולות ה-AI של החברה נותנות לה יתרון על פני המתחרות שלה בשוק מכיוון שהיא יכולה לספק שירות מהיר וחסכוני יותר ללקוחותיה.

 

שווי שוק $7.53B
מחזור מסחר יומי ממוצע (נכון ל-3 החודשים האחרונים) $32.02M
מכירות (נכון ל-12 החודשים האחרונים) $38.06M
מחיר יעד ממוצע (לשנה קדימה) Low: $95

High: $147

מחיר נוכחי $139.69
צמיחת מכירות (Q3 2020 – Q3 2019) 125%
חיזוי PE לשנתיים קדימה 481.89
ממוצע המצלות מבתי השקעות Buy
מכפיל מכירות (רבעון הנוכחי) 95.47

*כל נתון נלקח מyahoo finance

כתיבת תגובה