“בואינג” – מנייה שאפשר לעוף איתה

“בואינג” – מנייה שאפשר לעוף איתה

אחד הענפים שספגו את המכה הקשה ביותר כתוצאה ממגפת הקורונה, הוא ענף התיירות, כתוצאה מכך נפגע גם ענף התעופה. עם פריצת המשבר, סגירת העולם לתנועה גרמה לצניחת מחירי המניות של חברות התעופה, התיירות והמלונאות.

כעת, מבצע החיסונים העולמי תופס תאוצה וכבר נראים סימנים של חזרה לשגרה בכמה מדינות בעולם. לפי נתוני רשות שדות התעופה בארה”ב, שבה מבצע החיסונים מתקדם היטב, קיימת עלייה חדה בכמות הנוסעים בחודשים מרץ-אפריל השנה לעומת שנת 2020, אך עדיין כמות הנוסעים קטנה בחצי מזו של אותם חודשים בשנת 2019.

התנועה בשדות התעופה בחודשים מרץ עד אפריל (בשלוש השנים האחרונות)

מדד ה-JETS העולמי (JETS), מדד שעוקב אחר סקטור התעופה ומכיל בתוכו את כל מניות יצרניות המטוסים, חברות התעופה, חברות התיירות והמלונאות, כבר לא רחוק מהמחיר בו הוא נסחר לפני הקורונה.

גרף מדד ה-(JETS) (מקור; yahoo finance, נכון ל26.04.2021)

השאלה המעניינת מבחינתנו – היא האם עדיין קיימות הזדמנויות השקעה משמעותיות בסקטור זה?

בענף המלונאות, חברות Expedia (NASDAQ:EXPE) וBooking (NASDAQ:BKNG) התרסקו אמנם עם תחילת הקורונה, אבל מאז המחירים שלהן טיפסו מעלה מעלה אל מעבר למחיר לפני פרוץ המגיפה.

גרף שינוי במחיר המניות של Booking ו- Expedia

מקור yahoo finance נכון לתאריך 26.04.2021

מצאנו מציאה? BOEING (NYSE:BA)

אחת מהחברות המוכרות בעולם היא חברת “בואינג”, שעברה כמה שנים מטלטלות במיוחד לאחר פרשה כאובה של התרסקות מטוסים, של חקירות ושל ביטול הזמנות.

בנובמבר האחרון קיבלה החברה חדשות טובות – שנתיים לאחר התרסקות מטוס ה- 737 Max באינדונזיה (התרסקות שנייה של הדגם), החברה קיבלה אישור להמשיך לספק אותו לחברות התעופה השונות. זאת, לאחר שספגה ביטול הזמנות של יותר מ-400 מטוסים. מאז ההודעה סיפקה החברה כ-40 מטוסים מדגם זה. החזרה לאספקה, לצד השפעת מבצע החיסונים הנרחב והמגמה המתמשכת של שיקום ענף התיירות, צפויה להערכתנו לסייע לחברה להתאושש. חשוב לזכור שבסופו של דבר, יש רק שתי חברות גדולות בתחום ייצור מטוסים לתעופה העולמית – בואינג ואיירבוס. אם נוסיף לשיקולי ההשקעה את הצד הפוליטי ואת העדר הרצון של חברות התעופה להיות תלויות בספק יחיד, נגיע לתחזית אופטימית ביחס ליכולתה של החברה לצאת מהמשבר.

מניית בואינג עדיין נסחרת בכ- 40% פחות ממחירה לפני הקורונה, וכפי שניתן לראות בגרף, היא מפגרת אחר השינוי של מדד JETS (בואינג – בוורוד) ולפיכך, ייתכן בהחלט שיש פה עדיין הזדמנות טובה וורודה למשקיעים.

מקור; yahoo finance נכון לתאריך 26.04.2021

 

  Boeing Booking Expedia
מחיר מניה ב $ 238.8 2,395.43 177.56
שווי שוק במיליוני $ 139,128 98,339 25,545
מכפיל רווח P/E 668
מכפיל רווח עתידי (12 חודשים) F/PE 42 26 30
מכפיל מכירות P/S 2 11 3
מכפיל שווי פעילות למכירות EV/S 3.1 14.1 6.4
אין באמור כדי להוות תחליף לייעוץ השקעות בידי יועץ השקעות בעל רישיון עפ”י דין המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. החברה מחזיקה ו/או עשויה להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותה השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת, והיא עשויה לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים, הכל כמפורט לעיל ובין היתר משום כך ולאור האמור לעיל עשוי להיות לחברה ו/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה ו/או מי מטעמה עניין אישי בנכסים ו/או בחברות ו/או בניירות הערך המוזכרים בכתבה. אין בתשואות העבר כדי להבטיח תשואות דומות בעתיד.

כתיבת תגובה