5 חברות שטסות גבוה מעל העננים

5 חברות שטסות גבוה מעל העננים

תחום הענן שפרץ לחיינו כבר באמצע שנות ה-2000, ביסס עצמו בשנים האחרונות כאחד התחומים המסקרנים שיש לחברות טכנולוגיה להציע, ונראה כי הוא אחד ממובילי המהפכה האינטרנטית של דורנו. למרות שקיימת תחושה שהענן כבר השתלט על שוק הטכנולוגיה, סקירה קצרה של הסקטור מלמדת אותנו כי התמונה שונה לחלוטין, ולתחום יש עוד המון לאן לצמוח.

יותר מ-40 הנפקות ויותר מ-200 מיליארד דולר בעסקאות של מיזוגים ורכישות בתחום הענן בוצעו בעשור האחרון. קיימים מעט מאוד סקטורים שמגלגלים יותר מ-200 מיליארד דולר בשנה וממשיכים לצמוח בקצב שנתי ממוצע של 30%. בהתחשב בנתונים אלו, ובהתחשב בעובדה שתעשיית הIT Stack מגלגלת יותר מ-1.8 טריליון דולר בשנה, מתוכם רק כ-13% שייכים לענן, נראה שלסקטור בהחלט יש עוד המון לאן לצמוח. לפי קצב צמיחה זה, צפוי תחום הענן להגדיל את מחזורו פי 5 עד לשנת 2030.

 

כיום יש 5 חברות שחטיבות הענן שלהן מציגות מחזור שנתי (לשנת 2020) של יותר מ-10 מיליארד דולר:

בראש הרשימה צועדת Microsoft עם הכנסות של 59 מיליארד דולר בשנה החולפת. עד שנת 2030 אנו צופים כי מספר החברות בעלות מחזור של יותר מ-10 מיליארד דולר צפוי לגדול מ-5 ל-19. להערכתנו Alphabet (NASDAQ;GOOG), Amazon (NASDAQ;AMZN)  וכמובן Microsoft (NASDAQ;MSFT) ימשיכו לשלוט בתחום ויהוו כ-50% מכלל השוק בשנת 2030.

 

אין באמור כדי להוות תחליף לייעוץ השקעות בידי יועץ השקעות בעל רישיון עפ”י דין המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. החברה מחזיקה ו/או עשויה להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותה השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת, והיא עשויה לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים, הכל כמפורט לעיל ובין היתר משום כך ולאור האמור לעיל עשוי להיות לחברה ו/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה ו/או מי מטעמה עניין אישי בנכסים ו/או בחברות ו/או בניירות הערך המוזכרים בכתבה. אין בתשואות העבר כדי להבטיח תשואות דומות בעתיד.

כתיבת תגובה