צ’יפוטלה: רשת בוריטו ששווה להכיר

צ’יפוטלה: רשת בוריטו ששווה להכיר

עונת הדוחות של הרבעון השני ב-2021 החלה לא מזמן. בתוך ערימת הדוחות, אפשר למצוא לעתים גם חדשות מסקרנות ויהלומים חבויים. הפעם נציג לכם חברה טעימה במיוחד: צ’יפוטלה. 

חברת Chipotle Mexican Grill (טיקר: CMG) היא אחת מרשתות המזון המהיר הצומחות ביותר בארה”ב בשנים האחרונות. החברה יצרה נישה חדשה של מזון מהיר מקסיקני שמבוסס על רכיבים טבעיים ולא מעובדים. הכנסות החברה הוכפלו מאז שנת 2010 ומספר המסעדות שלה עלה מ-1,095 לפני עשור ל-2,853! 

החברה פרסמה ב-21 ביולי דוחות מצוינים שגרמו למניה לעלות ביותר מ-10%, מכיוון שעקפה את תחזיות האנליסטים. הנה כמה נקודות חשובות בדוחות:

  • הכנסות החברה הסתכמו בכ-1.9 מיליארד דולר, צמיחה שנתית של 38.7%, שיעור הצמיחה גבוה במיוחד בשל הירידה בהכנסות בשנת 2020 בעקבות הקורונה.
  • הרווח למניה עמד על 7.46 דולר. הכנסות החברה הסתכמו ב-1.89 מיליארד דולר, גבוה ב-0.96 דולר וב-12.6 מיליון דולר, בהתאמה, מהתחזית הממוצעת של האנליסטים. 
  • שיעור הרווח התפעולי של החברה עלה מ-22.3% ל-24.5%.
  • הנהלת החברה פרסמה תחזית להמשך צמיחה.

יש לזכור, שהכלכלה האמריקנית אמנם מתחילה לאט לאט לחזור לנורמליות של טרום הקורונה (תוך חשש גובר והולך מגל חדש), אך הרבעון שזה עתה נגמר עדיין הושפע מהמצב המיוחד – שגרם לבעיות היצע, לקשיים לוגיסטיים, לשיעור אבטלה גבוה ולמגבלות תנועה.

החברה הצליחה לבצע את השינויים הנדרשים בתקופת המגפה – עם דגש על מכירות דרך הדיגיטל, משלוחים וטייק-אווי. ההכנסות ממכירות דיגיטליות היוו 48% מסך המכירות והצליחו לשמור על מיצובה של החברה, על אף הירידה הגדולה בכמות הלקוחות שהגיעו למסעדות. החברה גם קידמה את מועדון החברים שכולל כעת יותר מ-21 מיליון לקוחות, לעומת 11.5 מיליון לקוחות לפני כשנה.

לפני כמה חודשים החברה החלה להעלות מחירים, כדי לפצות על העלייה במחירי חומרי הגלם השונים. אם מכירות החברה יצמחו בשיעור גבוה, למרות המהלך, יתברר כי יש לה גמישות בתמחור מוצריה, מה שישמח את המשקיעים. במקביל, להעלאת המחירים, הודיעה הנהלת החברה כי בכוונתה להעלות את שכר העובדים, דבר שיצר באזז חיובי ברשתות החברתיות – ולקוחות רבים כתבו כי הם מוכנים לשלם כמה סנטים נוספים, אם הם ישמשו להעלאת שכר העובדים. 

האתגר המשמעותי שעומד בפני החברה הוא לשלב בהצלחה בין המכירות ללקוחות שיושבים במסעדה, שהרווח מהם גדול יותר בעיקר בשל הזמנת משקאות, לבין ההכנסות ממשלוחים. אתגר נוסף ומנוע צמיחה אפשרי, טמון בחדירה לשווקים חדשים בעולם. נכון להיום לחברה יש 24 מסעדות בקנדה ו-11 מסעדות באנגליה, כך שיש לה פוטנציאל התרחבות משמעותי.

נתונים פיננסיים

נתונים 22/07/2021
מחיר מניה בדולר 1,755.99
שווי שוק במיליוני דולר 49,340
P/E מכפיל רווח 93
FP/E מכפיל רווח עתידי (12 חודשים) 53
P/S מכפיל מכירות 6
EV/S מכפיל שווי פעילות למכירות 7.6
סה”כ מכירות 12 חודשים (TTM) במיליון דולר 6,843
צמיחת מכירות 3 שנים 10.21%
צמיחת מכירות 12 חודשים  21.78%
חוב פיננסי במיליון דולר 3,157
מחיר יעד ממוצע 1,813

גרף שנתי

 

אין באמור כדי להוות תחליף לייעוץ השקעות בידי יועץ השקעות בעל רישיון עפ”י דין המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. החברה מחזיקה ו/או עשויה להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותה השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת, והיא עשויה לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים, הכל כמפורט לעיל ובין היתר משום כך ולאור האמור לעיל עשוי להיות לחברה ו/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה ו/או מי מטעמה עניין אישי בנכסים ו/או בחברות ו/או בניירות הערך המוזכרים בכתבה. אין בתשואות העבר כדי להבטיח תשואות דומות בעתיד.

כתיבת תגובה