פריטי הפופ הייחודיים של חברת פאנקו (Nasdaq:FNKO) הם הצלחה מסחררת ברחבי העולם,

 אך לא לקהל היעד המצופה אלא בעיקר בקרב אנשים שעברו את גיל 25

 

החברה, שהוקמה בשנת 2015 והונפקה בשנת 2017, מייצרת בובות ויניל, דמויות לחימה, גלימות ועוד כולם בדמותם של כוכבי קולנוע, וקומיקס מפורסמים.

אחד היתרונות של פאנקו לא טמון רק בדמויות המיוצרות אלא גם במראה הבובה. הבובות בעלות ראש מרובע ולוק חד פעמי, שגורם גם ל-villains כמו דארת׳ ויידר להראות מזמינים. החברה מספקת מוצרים לכל השווקים המובילים בעולם- סין, ארה״ב ובריטניה, בעיקר בהפצה המונית לענקיות התחום כמו toys r us וWalmart, אך גם במכירה און ליין

אך גם במכירה און ליין באתר האינטרנט של החברה לצרכנים יחידים

בשנת 2016, לאחר שזוהתה עלייה בצריכת תרבות הפופ בעולם, הגיע שווי השוק לסכום של 263 מיליארד דולר ובנקודה זו החלה פאנקו להתבלט על המתחרות כאשר הדגש הושם על ייצור של דמויות פופ, ייתכן שהאדפטיביות של החברה לזהות טרנדים ולייצר דמויות בתוך כ 70 יום מהווה חלק משמעותי מהצלחתם בשוק.

.

נכון לדוח שפורסם החודש החברה מדווחת על עלייה מתמדת בהכנסות של 33% לשנת 2018 שהתבטאו ב686 מיליון דולר לעומת 516מיליון דולר ב2017 ו 427 ב2016. פאנקו נסחרת במכפיל עתידי של 15 וכיום שווי השוק שלה עומד על כמיליארד דולר.

מכיוון שהמוצרים של חברת פאנקו מכוונים לקהל המבוגרים, היא הפכה למבודדת מההאטה והירידה התלולה של שוק הצעצועים לילדים בניגוד לחברות כמו Mattel (NASDAQ:MAT) ו- Hasbro (NASDAQ:HAS) שמנייתן צנחה בשנה שעברה בעקבות התחזקות שוק משחקי הווידאו.

ההכנסות של החברה אינן תלויות בלקוח עיקרי ואחוזי ההכנסה מפוזרים בין הלקוחות השונים.

כלומר, העובדה שהקמעונאים הבודדים שלה כמו Target ו-Walmart לא מהווים יותר מ-10% מסך המכירות השנתיות מראה על כך שנפילתם לא תשפיע בצורה משמעותית על הצלחת פאנקו, בניגוד למה שגרם לפשיטת הרגל של חברת Toys R’ Us.

מוצריה של פאנקו מוצעים למכירה ביותר מ25000 חנויות ברחבי העולם וניכר כי הצלחתה של פאנקו הינה גלובלית ואינה מקומית לראיה, מכירותיה הגלובליות ב2018 היוו 32% לעומת 27%ב2017. המכירות הגלובליות עלו ב57% ב2018, עליה של 61% באירופה לבדה לעומת 2017.

.

לאור הנתונים המוצגים ואחוזי הצמיחה המרשימים, יחד עם פרשנות נכונה של השוק ופיתוח רלוונטי ואדפטיבי- פאנקו מסתמנת כחברה מעניינת בתחום הצעצועים.