איך עושים 1,000 אחוז מהשקעה אחת מבריקה?

איך עושים 1,000 אחוז מהשקעה אחת מבריקה?

הפעם – יש לנו סיפור חשוב על עולם ההשקעות לספר לכם: איך השקעה של מנהל מקצועי הצליחה לרשום רווח של פי 1000! 

קצת על החתן – פרוסוס (PROSY) ההולנדית היא חברת בת של נספרס (NPSNY) והיא יום חברת האינטרנט הצרכנית הכי גדולה באירופה. נספרס (NPSNY) נוסדה ב-1915 בדרום אפריקה והמקור שלה היה חברה לשירותי הדפסה. אחרי נפילת שלטון האפרטהייד במדינה, החברה הבינה שהיא צריכה לשנות כיוון. היא הקימה את פרוסוס (PROSY) בהולנד, ונהייתה אחת ממשקיעות הטכנולוגיה הגדולות בעולם. כיום היא מחזיקה בנכסים מרובים בחברות היי טק בכל יבשת. לשינוי הכיוון היה אחראי המנכ”ל החדש שהגיע ב-1990, קוס בקר, שהיה המייסד של חברת הטלוויזיה בתשלום הראשונה בדרום אפריקה, “מ-נט”.  

קצת על הכלה – טנסנט הולדינגס (TCEHY) היא החברה עם שווי השוק ה-9 בגודלו בעולם (נכון לשנת 2021), הקונגלומרט הסיני מחזיק במגוון עצום של מוצרים בשווקים שונים, מרשתות חברתיות למשחקי מחשב, דרך שירותי אינטרנט ועד להון סיכון. 

איך זה קרה?

טנסנט נוסדה ב-1998 כאחת מהחברות הראשונות שיצאו מתוכנית הרפורמה של סין, והמוצר הראשון שלה היה  שירות הצ’אט האינטרנטי QQ. בימים ההם, השקעות בסין היו מסוכנות מאוד, השוק היה חדש לגמרי ואי אפשר היה לדעת כיצד יגיב הצרכן הסיני לחברת הייטק בסטייל מערבי. החברה עצמה כמובן לא הייתה רווחית בתחילה.

נספרס (NPSNY) דרך חברת הבת שלה פרוסוס (PROSY) ראתה את הפוטנציאל בטנסנט (TCEHY) ובשוק הסיני כולו. כמנהלי השקעות חכמים, הם הבינו כי השקעות טובות מבוצעות לטווח הארוך. הם העריכו נכון שהשוק הסיני צפוי לגדול בקצב שעוד לא ראינו בעולם המערבי – ושלטנסנט אין הרבה מתחרים. מסיבות אלו ואחרות הם השקיעו סכום צנוע של 32 מיליון דולר בחברה ב-2001 תמורת כ- 46.5% . 

בקר היה הגורם הראשי שדחף להשקעה בחברה הסינית הקטנה, מהלך שהתגלה כאחד המבריקים ביותר בשני העשורים האחרונים. טנסנט (TCEHY) היא כיום החברה הגדולה ביותר באסיה עם חברת הצ’אטים והתשלומים הגדולה בעולם, WeChat. באחרונה החליטה פרוסוס (PROSY) לממש חלק קטן מאחזקותיה (כ3%-) תמורת 15 מיליארד דולר. אחרי המימוש, היא עדיין בעלת המניות הגדולה ביותר בטנסט עם אחזקה של 27%.

המהלך המדהים הזה מוכיח ששיקולים נכונים, ראיה של פוטנציאל עתידי וסבלנות רבה, יכולים להביא לתשואות גבוהות מאוד. ומה מוסר ההשכל? בדיוק כפי שאתם הולך לרופא על מנת לקבל טיפול, או לרואה חשבון על מנת להגיש דוחות, כך כדאי לכם להתייחס להשקעות שלכם – ולנהל אותם בעזרת איש מקצוע מתמחה. בתוך הכאוס, לכאורה, של שוק ההון, יש סדר, מתודיקה ומודלים. צריך ללמוד את המתרחש בו במשך שנים, ולא להפסיק להתעדכן, כל יום, כל הזמן, ולחפש את הבוננזה הבאה.

נתונים פיננסיים

פרוסוס

11/04/2021 נתונים
22.43 מחיר מניה בדולר
182,558 שווי שוק במיליוני דולר
4,086 סה”כ מכירות 12 חודשים (TTM) במיליון דולר (TTM) במיליון דולר
22.07% צמיחת מכירות (3 שנים)
42.82% צמיחת מכירות 12 חודשים  
3,807 חוב פיננסי במיליון דולר
0 המלצות קניה
0 המלצות החזק
0 המלצות מכירה

 

טנסנט הולדינגס 

11/04/2021 נתונים
79.42 מחיר מניה בדולר
761,997 שווי שוק במיליוני דולר
33 FP/E  מכפיל רווח עתידי (12 חודשים)
9 P/S מכפיל מכירות
482,064 סה”כ מכירות 12 חודשים (TTM) במיליון דולר
26.65% צמיחת מכירות (3 שנים)
27.77% צמיחת מכירות 12 חודשים 
262,464 חוב פיננסי במיליון דולר
89 מחיר יעד ממוצע
1 המלצות קניה
1 המלצות החזק
0 המלצות מכירה

 

אין באמור כדי להוות תחליף לייעוץ השקעות בידי יועץ השקעות בעל רישיון עפ”י דין המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. החברה מחזיקה ו/או עשויה להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותה השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת, והיא עשויה לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים, הכל כמפורט לעיל ובין היתר משום כך ולאור האמור לעיל עשוי להיות לחברה ו/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה ו/או מי מטעמה עניין אישי בנכסים ו/או בחברות ו/או בניירות הערך המוזכרים בכתבה. אין בתשואות העבר כדי להבטיח תשואות דומות בעתיד.

כתיבת תגובה