חוד החנית באבטחת מידע

חוד החנית באבטחת מידע

 

 

בשנים האחרונות אנו עדים לתופעה ההולכת וגוברת של מתקפות סייבר, גניבה ואובדן נתונים. בשל כך, ניתן לחזות כי הצורך בחברות אבטחה, שחזור וגיבוי נתונים רק יגדל בשנים הקרובות עם התעצמות מתקפות הסייבר על אנשים פרטיים, תאגידים וממשלות. למתקפות אלה סכנות רבות, כגון: אובדן מידע ונתונים, גניבת פרטים ומידע אישי או תאגידי, שיבוש הליכים חשבונאיים  ומשפטיים. סכנות אלו מהוות איומים אסטרטגיים רבים שאף יכולים לגרום לנזק בלתי הפיך אם לא ערוכים למתקפות הללו. לכן, חברות המציעות שירותי הגנה ופתרונות מסכנות, ייהנו מצמיחה אדירה בשנים הקרובות.

קומוולט (NSSDAQ;CVLT) הינה חברת יישומי תוכנה המתעסקת במתן שירותי שחזור וגיבוי מחשבים ומידע אלקטרוני יחד עם ניהול נתונים להגנה על המידע הפרטי שלנו.
החברה מציעה פתרונות בכדי לשמר את המידע במכשירים האלקטרוניים שלנו מפני אובדן. בשנים האחרונות החברה זכתה לצמיחה אדירה בעקבות הצמיחה בשוק אבטחת המידע, גיבוי ושחזור נתונים וזאת בעקבות ההתאמה והצעדים שנקטה בכדי להישאר מובילה בתחום.

בשנת 2018, הצהירה הנהלת החברה על תוכנית בשם Commvault Advance.  תוכנית זו כוללת התייעלות, פישוט ואופטימיזציה של מוצרים ושירותים שונים. כמו כן, במטרה לייצר ערך רב יותר לבעלי המניות וכן ללקוחות, באופן התמחור יחד עם הפחתת הוצאות ועלויות. צעדים אלו ננקטו בכדי לשמר את עצמה כמובילה בתחום גם בעידן הנוכחי. התוכנית יצאה לפועל מכיוון שהייתה ירידה ברווחיה של החברה בשל עלויות התפעול ולכן צעדים אלה יבואו לידי ביטוי בשנים הקרובות.

בשנתיים האחרונות נקלעה החברה למצב של אי רווחיות. בתחילת שנת 2016 החברה החלה בהורדת התחזיות לשנים 2016/2017, זאת בעקבות השקעות רבות עם כניסתו של הענן לתחום וההתאמה הארגונית לתחום זה. במהלך שנת 2016 החברה שינתה מגוון ממוצריה, זאת בכדי להקל עבור לקוחותיה את המעבר לעידן הענן ולשמר את נתח השוק שלהם. שינויים אלה באים לידי ביטוי בניהול עצמאי של המידע המגובה והעברת המידע הקיים לענן. בשל שינויים אלה בשנים 2016-2018 רווחי החברה ירדו ואף הפכו שליליים. רווחי/(הפסד) החברה בין 2016 ל 2018 עמדו על כ 1,720,000/(508,000)/(61,900,000) בהתאמה.
בעקבות הטרנספורמציה בשנת 2018  ותוכנית Commvault Advance, בשני הרבעונים האחרונים של שנת 2018 חזרה החברה לרווחיות, והרווח למניה צמח מ- $0.02 ל- 0.29$ בהתאמה. בשנה האחרונה הרווח למנייה גדל בכ75% עם תחזיות צמיחה לשנה הבאה של כ- 31% ביחס לשנה הנוכחית. לפי נתונים אלה ניתן להסיק כי השינויים שבהם נקטה הנהלת החברה בשנה האחרונה אכן פעלו לטובתה וכי קצב הצמיחה הוא משמעותי. כל זאת, יחד עם קצב הצמיחה האדיר של תחומי האבטחה, שחזור וגיבוי נתונים.

בפברואר  2019 הצהירה החברה כי אנטוני פאוסטיני יכנס לתפקיד מנהל מכירות ביבשת אמריקה. פאוסטיני כיהן בתפקידו הקודם כמנהל מכירות גלובאלי בסיסקו (NASDAQ;CSCO) חברה מובילה בתחום אבטחת מידע. עברו של פאוסטיני מסיסקו, לטובת קומוולט מצביע על הפוטנציאל החבוי בה. בנוסף לכך, פאוסטיני בעל כ20 שנות ניסיון בתחום כך  שלכאורה יש לו הרבה מה להציע לחברה.

לאור הנתונים המוצגים, ניתן להניח כי החברה בעלת מנוע צמיחה אדיר. בעקבות שינויים מהותיים שנקטה בשנים האחרונות יחד עם קצב הצמיחה המשמעותי בביקוש והצורך בשירותים ומוצרים כמו של קומוולט. לפיכך, מסתמן כי יש לחברה הרבה לאן לצמוח וכי השינויים שביצעה חיוניים להמשך דרכה כחברה מובילה בתחום לטווח הארוך.

כתיבת תגובה