אבטחה- פשוטה וטובה

אבטחה- פשוטה וטובה

 

 

ֿענן, שרת, ביג דאטה, 5G, אבטחת מידע ומתקפות סייבר. העולם הטכנולוגי דיגיטלי הולך ונהיה מסובך מיום ליום בקצב בלתי נתפש, ורובנו לא יודעים כיצד להתאים את עצמנו לשינויים אלה.
אבטחת מידע הוא בין המושגים שאנו נחשפים אליו הכי הרבה בזמן האחרון, וכולנו התחלנו להבין את החשיבות של אבטחה זו בבית ובמיוחד במקום העבודה. כאשר זה מגיע לחברות וארגונים גדולים אבטחת מידע הינו חלק גדול ומשמעותי מהמשך הפעילות העסקית, כי הרי גניבת מידע פנים ארגונית יכולה להוביל לתוצאות הרסניות כמו: גניבת מוצרים ומידע תאגידי, תכתובת פנים ארגונית, סחיטה של עובדים ועוד. לכן, בשל סכנות אלה והמורכבות של הטמעת פלטפורמות אבטחת מידע, ארגונים רבים מחפשים פתרונות פשוטים ומהירים לשמירה על רמת אבטחה גבוהה בתוך הארגון מבלי לפגוע בחוויית המשתמש של העובד הפשוט.

אוקטה (NASDAQ;OKTA),הינה חברה אמריקאית העונה על הצרכים של מנהלים רבים בנוגע לאבטחת מידע בתוך הארגון לצד חיבור של המשאב האנושי לטכנולוגיות מתקדמות. החברה מספקת מוצרים מבוססי ענן המאפשרים לארגונים ליהנות משמירה על רמות אבטחה גבוהות יחד עם ניהול נוח של עובדיהם. לחברה מגוון שירותים ומוצרים, כגון; הזדהות אחידה, אימות כפול, בסיס נתוני משתמשים ועוד. מטרת החברה פשוטה, שכולנו בעבודה נגיע לרמת אבטחה גבוהה בנוחות וביעילות, והיא עושה זאת בכך שהיא הופכת את מוצריה שבדרך כלל ״מפחידים״ אנשים פשוטים שאינם מבינים כלל באבטחת מידע, למוצרים ידידותיים למשתמש שקל לעבוד איתם. המוצרים של אוקטה עוזרים לארגונים לחבר את העובד לאפליקציות ותוכנות שונות בתוך הארגון ברמת אבטחה גבוהה ובנוחות כדי למקסם את יעילות העבודה.

נתוני הצמיחה של אוקטה מרשימים ביותר. הכנסותיה גדלו בארבעת השנים האחרונות ב-873% מהכנסות של 41M$ בשנת 2014 לכמעט 400M$ בשנת 2018. לחברה תחזיות אופטימיות לגבי עתידה, צמיחה של 39%-40% בהכנסותיה בשנה הקרבה.

מאז שהונפקה ב-2017 הצליחה החברה להביס את תחזיות האנליסטים רבעון אחר רבעון ושווי החברה נסק מ 2.6B$ ל 8.7B$ (נכון למרץ 2019), עלייה של 231% בשל הצמיחה האדירה של הביקוש לפתרונות אבטחת מידע וחיבור משתמשים מאובטח. נכון לדוח האחרון שפרסמה החברה, יחס מזון חוב שלה עומד על כ 2.08, נתון המראה על יכולת החברה לשלם את כל חובותיה אם ובעת הצורך.

החברה עוד נמצאת בצעדיה הראשונים, וכרגע אינה רווחית, בין היתר בשל השקעות מסיביות במחקר ופיתוח יחד עם יחידת השיווק שלה. יתרה מכך, החברה מתרחבת במהירות וכבר פתחה משרדים בטורונטו קנדה, סידני אוסטרליה, אמסטרדם,פריז ולונדון ומעסיקה כ-1176 עובדים (נכון למרץ 2019). לחברה יש מעל 5,150 לקוחות, בין היתר     21st Century Fox , Jetblue, National Geographic ומשתפת פעולה עם ענקיות האינטרנט כמו מיקרוסופט ואמזון.

בעידן הנוכחי, בו מידע שווה יותר מכל דבר אחר לארגונים גדולים. המטרה הפשוטה של אוקטה, חיבור מאובטח בין משתמשים לטכנולגיה בעולם כה דינמי יכולה ליצור לאוקטה שלל הזדמנויות בהמשך דרכה. יתרה מכך, בשל היותה חברה המתמחה באבטחת מידע לצד חיבור פשוט של משתמשים ולאור נתוני הצמיחה המרשימים ביותר שלה, לחברה יכולת להפוך ולצמוח לאחת החברות המובילות והמשפיעות בתחום חיבור משתמשים

כתיבת תגובה