ישראל והמהפכה הדיגיטלית – פלייטיקה מצטרפת לבורסה

ישראל והמהפכה הדיגיטלית – פלייטיקה מצטרפת לבורסה

שיחקו אותה!
“פלייטיקה” חברת הגיימינג הישראלית המצליחה, הגיעה החודש לוול סטריט – והונפקה בשווי של 11 מיליארד דולר. החברה שהוקמה בישראל כבר נמכרה מספר פעמים, ושייכת היום לתאגיד סיני. עם זאת, ההנהלה ורבים מעובדיה עדיין ממוקמים פה בישראל.
אלדד תמיר, הבעלים והמנכ”ל של תמיר פישמן: “החברה שהוקמה על ידי יזמים מוכשרים, גדלה מאז באמצעות הרבה רכישות. החברה עוסקת בעיקר במשחקים לסלולרי ולרשתות חברתיות, קרובים לעולם ההימורים, רק בלי כסף כי זה אסור בארה”ב. ההתמחות שלה היא לזהות, לפתח ולשווק משחקים שהקהל מוריד בחינם, אבל מוכן לשלם כסף אח”כ כדי להתקדם בהם. יש לחברה הכנסות של קרוב ל-2.5 מיליארד דולר בשנה. בעידן המהפכה הדיגיטלית, בטח בעידן הקורונה, אנשים  פחות נפגשים, ויותר יושבים בבית ומשחקים, וזה עזר לה לגדול ולזכות בביקוש רב בהנפקה.

אחת החוזקות שהחברה מנצלת, היא הידע הרב שנצבר בארץ בשיווק דיגיטלי. זה התחיל מעולמות כמו אירוטיקה והימורים, אבל עבר לשמחתנו גם לתחומים יותר טובים. הידע הזה הפך לבעל חשיבות קריטית במהפכה הדיגיטלית, ואפשר לראות הרבה חברות ישראליות, כמו וויקס או פייבר, שהופכות לענקיות בסדר גודל עולמי, גם בזכות הידע הזה. זה נכון לתחום המשחקים כמובן, אבל מתרחב לעוד עולמות, אנחנו רואים את זה מתחיל לקרות בביטוח, וגם שם יש חברות ישראליות כמו למונייד. אני בהחלט חושב שיש עתיד גדול לכל החברות האלה. פה בישראל, זו תעשייה שמייצרת הרבה מקומות עבודה ובתקווה גם הכנסות רבות.לגבי פלייטיקה, צריך לזכור שזה תחום מסוכן, כי תמיד צריך לבחור ולפתח משחקים שיהיו להיטים, ואם אתה מפספס, המניה יורדת, אבל החבר’ה שם מכירים את התחום, מנוסים ומוכשרים, וכבר הוכיחו שהם יודעים להצליח.

אגב, עוד חברה ישראלית מהתחום ששוקלת להצטרף לבורסה היא איירון סורס. כיום החברה מתמחה בעיקר בקידום של אפליקציות ובעיקר משחקים, בעבור חברות אחרות. ההתמחות שלה זה לתפוס אותך במקום שבו אתה נמצא ברשת, לדעת מה אתה אוהב לראות,  ולדחוף לך את המשחק. יש לה סוג של רשת פרסום, שגורמת לנו להוריד כמה שיותר משחקים ואפליקציות”. 

רוצים להשקיע בתמיר פישמן? היכנסו לכאן.

 

אין באמור כדי להוות תחליף לייעוץ השקעות בידי יועץ השקעות בעל רישיון עפ”י דין המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. החברה מחזיקה ו/או עשויה להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותה השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת, והיא עשויה לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים, הכל כמפורט לעיל ובין היתר משום כך ולאור האמור לעיל עשוי להיות לחברה ו/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה ו/או מי מטעמה עניין אישי בנכסים ו/או בחברות ו/או בניירות הערך המוזכרים בכתבה. אין בתשואות העבר כדי להבטיח תשואות דומות בעתיד.

כתיבת תגובה