הזדמנות? שלוש חברות שמסמנות את המהפכה הדיגיטלית

הזדמנות? שלוש חברות שמסמנות את המהפכה הדיגיטלית

“אני חושב שהגענו לשלב שבו המדדים עצמם כבר לא רלוונטיים, צריך להסתכל מתחת למדדים ולראות איזה חברות מעניינות, איזה סקטורים מעניינים”, כך אומר אלדד תמיר, יו”ר “תמיר פישמן”, בראיון מיוחד ל”ביזפורטל”, על המצב בשווקים.
“להשקיע במדדים היום זה פחות טוב”, הסביר תמיר, “יש הזדמנויות יותר טובות בתוך סקטורים, במניות. כמו למשל בכל הסקטור של הכלכלה הדיגיטלית, שירד בממוצע ב-4 חודשים האחרונים בערך ב-20% ומתקן בימים האחרונים. אנשים פחדו שבגלל שהריבית תעלה יהיה פחות שימוש בחברות דיגיטליות, גם בגלל דעיכת הקורונה, אבל המציאות היא אחרת. אנחנו, להערכתנו בסוג של מהפכה, בדיוק כמו המהפכה התעשייתית. ההכנסות של החברות יצדיקו את המכפילים, חד משמעית. לקחנו את כל הכלכלה העולמית, מהקצה של הקניות בצד אחד ועד הקצה השני שזה התשתיות, וכל הכלכלה – הכל משתנה. כל העסק זה כאילו, כמו שילדים משחקים, בונים, בונים, בונים, מפרקים ואומרים יאללה מההתחלה”.
מניות ששווה לשים עליהן עין
תמיר נתן בראיון כמה דוגמאות למניות מעניינות: “אנחנו נמצאים למשל באזורים גיאוגרפים שבהם יש הזדמנויות בכלכלה הדיגיטלית, כמו למשל בחברה בשם ‘יאללה’ שפועלת בעולם הערבי שבו המהפכה בתחילת הדרך והצמיחה שלה היא מטורפת. זאת הזדמנות ענקית בשלב הזה – וזה רק ההתחלה. עוד חברה מעניינת היא ‘דוקיוסיין’ שהמוצרים שלה נמצאים בכל חתימה דיגיטלית. כרגע אחוז השימוש בחתימה הדיגיטלית הוא עדיין אפסי, כך שיש עוד הרבה מקום לצמוח. יש גם חברות ענק שאנחנו איתן כמו פייסבוק, שנסחרת במחיר מאוד זול ביחס לצמיחה שלה. היום כל חנות יכולה לפרסם בפייסבוק, לאזור שלה, לתושבים שלה, זו פלטפורמה שהיא כמעט אינסופית”.
ביוטק – סקטור מרתק
תמיר התייחס בראיון גם לסקטור הביוטק ואמר: “אנחנו קוראים מידע על כל החברות בתחום, ואנחנו נמצאים בפני פריצות דרך טכנולוגיות מדהימות, בזכות תהליכים כמו ריצוף גנטי, ופיתוח תרופות מבוססות גנטיקה. התוצאה של זה היא הזדמנות עסקית. אני מאמין שתוחלת החיים הולכת להיות מטורפת, אנשים שנולדים היום, תהיה להם בעיה למות… יש המון חברות מעניינות בתחום, חברה כמו ‘מודרנה’ למשל שלמדנו להכיר בקורונה. הטכנולוגיה של החיסון שפיתחה, זו פריצת דרך מטורפת. ייתכן שבכמעט כל מחלה ויראלית אפשר יהיה לטפל מהר ולייצר חיסון. אם נסתכל על זה מבחינת המדדים, אז הביוטק מפגר אחרי המדדים בשנים האחרונות בהרבה, אז גם פה יש הזדמנות”.

כתיבת תגובה