בשלט רחוק- לפצח את שוק הבריאות האמריקאי

בשלט רחוק- לפצח את שוק הבריאות האמריקאי

 

מערכת הבריאות האמריקאית היא מערכת מאוד לא שוויונית. למרות שכיום פועלים בארצות הברית בתי החולים הטובים והמתקדמים בעולם, הגישה אליהם שמורה רק לחלק מהאזרחים.

הרבה אזרחים אמריקאים לא יכולים לממן לעצמם טיפול רפואי הולם ועלולים לפשוט רגל בניסיון לקבל אחד כזה. חלק גדול מאזרחי אמריקה חיים מרחק שעות נסיעה מבתי חולים מתקדמים או נמצאים בארצות זרות שלא יכולות לספק טיפול הולם.

טלאדוק- Teladoc (NYSE:TDOC), היא פלטפורמה חדשנית שמחברת בין רופאים לחולים דרך המחשב והאפליקציה ומציעה קבלת אבחון מידי והצעות להמשך הטיפול מבלי לצאת מהבית.

שירות כזה מתאים במיוחד לאנשים שלא מרגישים בנוח לבקר אצל רופאים, עובדים בשעות לא נוחות או נמצאים באזור שלא יכול לספק מענה רפואי הולם.

מה שהופך את טלאדוק למובילה בשוק ה-״Telehealth״ הוא המודל הרפואי שפיתחה, הטכנולוגיה החדשנית שנגישה 24/7, מעורבות הצרכנים, רוחב השירותים וגם העובדה שהיא מספקת שירותים (בין היתר) לצבא ארצות הברית, עובדי הממשל הפדרלי, עובדי אמזון ופייסבוק. מנכ״ל החברה, ג׳ייסון גורביק, טען בעבר כי הממוצע של קבלת טיפול רפואי מרגע פתיחת הממשק ועד קבלת האבחון הוא פחות מעשר דקות.

ב-2016, טלאדוק רשמה מספר מרשים של כמעט מיליון ביקורי חולים, ב-2017 רשמה כבר מיליון וחצי ביקורים וב-2018 כ-2.4 מיליון ביקורים. טלאדוק נפתחה לשוק העולמי עם פעולות בצפון אמריקה, דרום אמריקה, אירופה ואסיה ומחזיקה למעלה מ-12 אלף לקוחות מ-125 מדינות.

ב-2017 היא שמה לה למטרה להעסיק את הרופאים והמתרגלים הכי טובים בשוק, מהלך שזימן לה מנעד מטופלים גדול בהרבה ואיפשר לה להציע מענה רפואי רחב: מקירור לשיעול ועד מצבים כרוניים וטיפולים אונקולוגים.

טלאדוק הפכה פומבית ב-2015, ומיד תפסה את תשומת לב המשקיעים ובנקודה מסוימת המניות שלה היו שוות יותר מ-150%. מאז השקתה ההכנסות מלקוחות רשומים ממשיכות לעלות בקצב מסחרר. כעת המניה שווה פחות, אך העסקים עצמם נשארו חזקים.

דיווחים של ״Transparency Market Research״ מצביעים כי תעשיית ה- ״Telehealth״ העולמית תביא מכירות של 19.5 מיליון דולר עד שנת 2025.

חלק מהמשקיעים יראו במצב הנוכחי הזדמנות טובה לקניית המניה במחיר הנחה.

כתיבת תגובה