שווה להכיר: 2 מניות שעושות כסף מבעיות השיניים שלנו

שווה להכיר: 2 מניות שעושות כסף מבעיות השיניים שלנו

בריאות השיניים היא אחד המדדים המרכזיים לבריאות האוכלוסייה ולרווחה הכללית שלה. עם זאת, מחקר עולמי שבדק את נטל המחלות ונעשה באחרונה, העריך שיותר מ-3.5 מיליארד אנשים בעולם סובלים מבעיות שקשורות לתחום.

המספרים לא צריכים להפתיע אתכם. מלכתחילה, רובינו מפחדים ללכת לרופא השיניים. לפי הערכות, חרדת שיניים, המכונה “פחד דנטלי”, משפיעה על 36% מהאוכלוסייה. 12% סובלים אף מפחד קיצוני מטיפולי שיניים.

בנוסף, העלות הגבוהה של טיפולי שיניים מונעת מחלק גדול מהאוכלוסייה מלקבל אותם. טיפול ביישור שיניים לדוגמא יכול לעלות בין $2,000 ל- $6,000 – והמחירים גבוהים גם לניתוח השתלות שיניים, כששתלי שיניים המתמזגים עם הלסת ומתפקדים כמו שן טבעית עולים אלפי דולרים, עוד לפני התשלום לעבודת הרופא.

עם זאת, כמו בטיפולים רפואיים אחרים, העולם מתקדם וכיום יש כמה חברות שמציעות טכנולוגיה חדשה שצפויה להוזיל את הטיפולים היקרים ולהקל על המטופלים. הנה שתיים מהן:

Dentsply Sirona (XRAY)

כמעט כל קליניקת שיניים מצוידת בשפע ממוצרי החברה, ומדובר באחת מספקיות ציוד רפואת השיניים הגדולות בעולם.

החברה מתכננת, מפתחת, מייצרת, מפיצה ומוכרת מוצרים וטכנולוגיות שונות בשני מגזרים – טכנולוגיות ציוד וחומרים מתכלים. הציוד שלה כולל מכשירים וחומרי הרדמה דנטליים, חומרי איטום דנטליים, חומרים מלביני שיניים ועוד.

למרות הירידה החדה בטיפולי השיניים בשנת הקורונה (ירידה של 17%) החברה הציגה רק ירידה קלה במכירות. ברבעון הרביעי של 2020 המכירות הסתכמו ב- 1.08 מיליארד דולר, ירידה של 2.6% לעומת הרבעון מקביל אשתקד. הרווח הנקי ירד ב-2.1% ל-99 מיליון דולר. תוצאות הרבעון משקפות את המשך ההחלמה ההדרגתית בשווקי השיניים העולמיים.

כמו כן, החברה דיווחה באחרונה על רכישה אסטרטגית של Byte – חברת יישור שניים מתקדמת המאפשרת יישור שיניים במהירות, מפתח להאצת הצמיחה בשנים הקרובות.

להלן גרף המראה את השפעת הקורונה על הוצאות הצרכנים החודשיות על טיפולי שיניים לאזרח

SmileDirectClub, Inc. (SDC)

החברה שעושה מהפך בטיפולים אורתודנטיים מציעה בדיקות התאמה במרפאה או בבית הלקוח ושליחת סד ייעודי מותאם אישית ליישור שיניים. SDC ממנפת את הטכנולוגיה הייחודית כדי להוסיף ערך לצרכנים, בייחוד לאלה המפחדים ללכת לרופא או לכאלה שאינם רוצים להוציא את סכומי הכסף האסטרונומים שדורשים הרופאים האורתודנטים. החברה גם נכנסה לשותפויות מבטיחות מאוד עם קמעונאים וספקי ביטוח ומציעה שירות שימושי במחיר תחרותי, ביחוד בהשוואה לפתרונות הקיימים.

השוק הפוטנציאלי לשירותים מסוג זה הוא עצום. על פי המחקרים בתחום, 60%-75% מהאנשים בעולם סובלים מבעיות בלסת. שוק רפואת הטלדנטיקה עשוי לצמוח ב-CAGR של 17.1% משנת 2020 עד 2027.

לאורך שנת 2020, ביצועי החברה אימתו את חוזק המודל העסקי. ההכנסות ירדו ב-6.21% לעומת שנת 2019 (למרות ירידה חדה בשוק זה בשנת הקורונה). הרווח למניה עלה ב 64%.

נתונים פיננסים:

נתונים XRAY SDC
מחיר מניה בדולר 62.76 11.15
שווי שוק במיליוני דולר 13,747 4,314
P/E מכפיל רווח 173 NA
FP/E 12 חודשים 20 NA
P/S מכפיל מכירות 3 5
סה”כ מכירות 12 חודשים במיליוני דולר TTM 3,342 657
צמיחת מכירות (3 שנים) 5.39%- 84.94%
צמיחת מכירות 12 חודשים 17.05%- 12.48%-
חוב פיננסי במיליון דולר 2,455 454
מחיר יעד ממוצע 67 14
המלצות קניה 10 9
המלצות החזק 5 3
המלצות מכירה 1 2

נכון ל22.03.2021

 

 

אין באמור כדי להוות תחליף לייעוץ השקעות בידי יועץ השקעות בעל רישיון עפ”י דין המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. החברה מחזיקה ו/או עשויה להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותה השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת, והיא עשויה לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים, הכל כמפורט לעיל ובין היתר משום כך ולאור האמור לעיל עשוי להיות לחברה ו/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה ו/או מי מטעמה עניין אישי בנכסים ו/או בחברות ו/או בניירות הערך המוזכרים בכתבה. אין בתשואות העבר כדי להבטיח תשואות דומות בעתיד.

כתיבת תגובה