אל אל ישראל – 2 מניות להתגאות בהן

אל אל ישראל – 2 מניות להתגאות בהן

בשקט בשקט, מתחת לרדאר (לפחות עד לאחרונה), מתפתחת בישראל תעשיית ביו-טק מרשימה עם פיתוחים חדשניים בעלי פוטנציאל לשנות את האנושות. יש בהחלט מקום רב להתגאות בתעשייה, בידע וביזמות הישראלית בתחום. 

ובקשר למניות – מטבע הדברים יש בהשקעה בהן סיכון גבוה מאוד, לצד פוטנציאל רווח עצום. הנה שתי חברות מעניינות עם מוצרים פורצי דרך, ששווה להכיר. 

אייסקיור מדיקל

החברה עוסקת במחקר, פיתוח, שיווק ומכירה של מכשור רפואי לטיפול בגידולים המופיעים בגוף האדם, באמצעות טכנולוגיית הקפאה של הגידול, כחלופה להתערבות ניתוחית להסרתו.

מוצרי החברה עונים היטב על מגמה בולטת ברפואה בשנים האחרונות – מעבר לטיפולים זעיר פולשניים, המחליפים ניתוחים מורכבים, בעיקר לשם צמצום סיכונים הכרוכים בניתוחים והפחתת עלויות הטיפול. הדבר מאפשר העברת פרוצדורות מחדרי ניתוח בבתי חולים גדולים למרכזים אמבולטוריים, מרכזים רדיולוגיים ומרפאות פרטיות – ומגביר את רמת הזמינות של הטיפולים. 

הפיתוח הטכנולוגי הייחודי של החברה כולל מערכת המזרימה חנקן נוזלי במעגל סגור ומקפיאה את הגידול באמצעות מחט חד פעמית (“פרוב”), פרי פיתוחה של החברה, תוך שמירה על הרקמות הבריאות בסביבת הגידול. 

הצורך בפתרונות מסוג זה גדולים מאוד. לדוגמה, סרטן השד הינו הנפוץ ביותר אצל נשים אמריקאיות (אחרי סרטן עור). הערכות המומחים הן שכמעט 30% ממקרי הסרטן שיתגלו יהיו מסוג 1, כלומר ברמה שיטחית, אותה רמה בה פועלים מוצרי החברה. 

לחברה שני מוצרים מסחריים:

IceSense3 – המשמש בעיקר לטיפול בגידולים בשד.

ProSense – המשמש בעיקרו לטיפול באינדיקציות קליניות אחרות בנוסף לסרטן השד.

החברה מחזיקה כבר באישורים רגולטוריים הנדרשים לשיווק ומכירה של מוצריה בארה”ב באירופה ובסין. 

החברה זיהתה גם מספר יישומים אפשריים לטכנולוגיית ההקפאה, בנוסף על טיפול בגידולים שפירים וממאירים בשד, הכוללים: טיפול בגידולים שפירים וממאירים בריאות, כליות, כבד, עצמו ועוד.

בונוס ביו-גרופ

החברה מתמקדת בהנדסת רקמות – ייצור שתלים חיים של רקמות אנושיות עצמיות על בסיס תאים שנדגמו מגוף המטופל ומיועדים להשלמת חסר, מולד או נרכש, של רקמה אנושית בגופו של המטופל. זה ממש מדע בדיוני – החברה מגדלת רקמות שלמות של הגוף, מחוץ לגוף. 

בשלב הנוכחי של הפעילות, החברה מתמקדת בייצור רקמות עצם (עצמות!) ובעתיד מתכוונת להרחיב את המחקר והפעילות לרקמות נוספות. הטכנולוגיה הייחודית של החברה משלבת בין מדעי הביולוגיה, כימיה, הנדסה, הנדסת חומרים והנדסת רקמות, בתהליך מובנה של רפואה אישית.

ייחודיות החברה נעוצה ביכולת להנדס רקמות שומן הנמצאות בשפע וקל להשיגן ללא צורך בפעולות חודרניות מורכבות ולהופכן לתאי עצם. הטכנולוגיה שפיתחה החברה מתבססת על שיטות ייחודיות שפיתח הצוות המדעי להפרדה, שילוב וגידול תאים, ועל הגנה פטנטית רחבה המכסה את התחום של גידול תרביות תלת ממדיות של רקמת עצם. החברה משתמשת באוכלוסיית תאים מוגדרת ומאופיינת הכוללת, בין היתר, תאי עצם, תאי גזע בוגרים ותאים המעודדים ייצור כלי דם ותומכים בהתחדשות העצם – וכל זאת לשם יצירת שתלים הבנויים מרקמת עצם זהה לרקמה הפיזיולוגית של המטופל. 

ב-15 השנים האחרונות קיים מחקר אינטנסיבי למציאת פתרונות ליצירת עצם איכותית, אוטולוגית המיוצרת בתנאים מבוקרים.  יש צורך עצום של שתלי עצם וגודל השוק מוערך ב-2.8 מיליארד דולר בארה”ב בשנת 2020. שוק תחליפי העצם צפוי לרשום CAGR של 6.52% וצפוי להגיע ל-5.03 מיליארד דולר עד שנת 2027. 

הרעיון לשימוש בתאי שומן כמקור להנדסת תאי עצם מקל מאוד על זמינות מקור התאים. זהו רעיון מקורי ופורץ דרך, אך עם זאת, מיעוט פרסומים ספציפיים בתחום מקשה על היכולת להעריך את ההיתכנות למוצר בתקופה הקרובה. אם הוא יוכח ויתגשם, הפוטנציאל לעתיד עצום.

אין באמור כדי להוות תחליף לייעוץ השקעות בידי יועץ השקעות בעל רישיון עפ”י דין המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. החברה מחזיקה ו/או עשויה להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותה השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת, והיא עשויה לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים, הכל כמפורט לעיל ובין היתר משום כך ולאור האמור לעיל עשוי להיות לחברה ו/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה ו/או מי מטעמה עניין אישי בנכסים ו/או בחברות ו/או בניירות הערך המוזכרים בכתבה. אין בתשואות העבר כדי להבטיח תשואות דומות בעתיד.

כתיבת תגובה